פוריות בדרך הטבעית
| |
צור קשר | דף הבית
||||

הכירו את גופכם »

מדוע חשוב להכיר את גופנו ואת הפוריות שלנו? 

 

                                                    

 


Naiad

Joan Relke ©

 

• הפוריות היא (מעין) חלון שדרכו אפשר להתבונן במהות החיים. גופנו הוא חלק בלתי נפרד מהטבע ומחוקיותו. מחזור נשי מסמל מעגל פריון והוא בבחינת מיקרוקוסמוס של החיים סביבנו. (לצמצם רווח לפני נקודה) הפוריות בתוכנו מחברת אותנו ישירות למחזור הפוריות שבטבע: חיים ומוות, עונות השנה, יום ולילה, מחזור החי והצומח. גם הגוף שלנו הוא חלק – EXTENSION מהטבע. מחזור הפוריות של האישה מבחינה רעיונית מקביל למחזור הירח הנולד, המתמלא ומתמעט ומתרוקן במשך כחודש ימים.


• מחזור הווסת / הפוריות שלנו משמשים מדדים אמינים לא רק באשר למצב פוריותנו אלא גם באשר למצב בריאותנו הכללית. ככל שנדע יותר על המתרחש בגופנו, מה תקין ומה נחשב בריא, וכיצד "לקרוא" את הגוף שלנו – נוכל גם לטפח אותו ולטפל טוב יותר בעצמנו. ככל שנצליח לפתח אינטימיות עמוקה יותר עם הגוף שלנו, כך נוכל לפתח ביתר קלות אינטימיות עם אדם אחר.


• היכרות מעגל הפוריות שלנו מביאה לידע המביא לכוח ולשליטה על גופנו ועל חיינו. היכרות אישית עם הגוף מביאה לביטחון עצמי ולהערכה עצמית, וכן מביאה אותנו ליחס של כבוד כלפיו וכלפי עצמנו. כשנשכיל להתייחס לגופנו כדבר בעל ערך, מכובד וקדוש, אזי גם העולם ישנה את יחסו אלינו בהתאם. המסורת האינדיאנית מקשרת בין הזלזול וההרס על פני כדור הארץ לבין הניצול והזילות של גוף האישה, בעיני עצמה ובעיני העולם כולו. יחס העולם ישתנה כלפינו כאשר אנחנו, הנשים, נשנה את היחס שלנו לעצמנו. 
 

בתרבות המערבית הווסת של האישה נתפסת בתור עול ותופעה שיש בה סבל; דבר שרצוי להיפטר ממנו. הנושא הפך מזמן לטאבו, לדבר מביך שאין לדון בו, לדבר מרתיע ולאות קלון. נושא הווסת מדובר בפרטיות ובחדרי חדרים. במקביל, נושא הצרכים המיניים של האישה מוגדר ביחס לצרכיו המיניים של הגבר. עלינו לראות את הקשר הקיים בין יחס החברה לגוף האישה, למיניותה ולווסת שלה ובין מעמד האישה בחברה הכללית. רק אנחנו יכולות להשיב לעצמנו את כבודנו האבוד. דרך הכרה, אהבה וכבוד לגופנו נשנה את יחס החברה כולה לגוף האישה.) כל זאת יקרה כשנתחיל להקשיב לעצמנו, כשנפגין גאווה וקבלה עצמית כלפי פנים וכלפי חוץ, וכשנסמוך על עצמנו ונבטח בגופנו; כשנתחיל לדבר ולתקשר בשפה נשית ועוצמתית; כשנעמוד על שלנו בכל מה שקשור לבריאות ולמיניות שלנו מול בני הזוג, המשפחה, הרופא/המטפל והחברה כולה; כשנהיה המומחיות הטובות ביותר לגופנו.

השאיפה היא להגיע לרמה גבוהה של "אוריינות גוף" (BODY LITERACY). ׂכפי שיש לכל ילד זכות ללמוד קרוא וכתוב, וכך להעשיר את חייו, כך יש לכל אישה זכות ללמוד את גופה ולהכיר את האינטליגנציה הטמונה בו. מי שמכירה את עצמה באמת מקבלת מיומנות חשובה ביותר לחיים.

הידע העצמי הוא כלי הכי חשוב בענייני בריאות הגוף והנפש. הוא מאפשר אוטונומיה ולקיחת אחריות על החיים. כדי לממש את חופש הבחירה הניתן לנו עם היוולדנו, עלינו לאסוף מידע אמין, דעות ועמדות שונות ולהסתמך על ניסיון חיינו. כך נוכל לענות על צרכינו האישיים ולקיים נפש בריאה בגוף בריא. 
  
 
קישורים אלה יעזרו לך ללמוד על גופך :

 

מועדי סדנאות קרוביםפוריות הגבר ומסע תאי הזרע


פוריות האישה ומסע הביצית


מיתוסים לגבי דימומים


מיתוסים לגבי פוריות


קישורים על מחזוריות נשית


כנס שמ"פ 2020
הסבר על חיפוש באתר
פוריות והייטק
תאריכי סדנאות
השיטה הטבעית - מבוא
הכירו את גופכם
היריון כן או לא
מניעת הריון בזמן הנקה
הגישה ההוליסטית
הורדת טבלאות
מילון מונחים
נשים מעל גיל 40
על מיניות האישה
מפת האתר
תודותפוריות הגברפוריות האישהפוריות טבעית

 המידע באתר ניתן כשירות חינוכי לציבור הרחב ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך או תחליף לייעוץ מקצועי.

אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

©   כל הזכויות שמורות למיכל שונברון.

 

- Website by PureSimple -